Kış Bahçesi Sistemleri


Manzara Engel Olmaz

Upright Tente Sitemleri özel şeffaf mika yapısı sayesinde manzarayı kapatmaz ve kusursuz bir görüş imkanı sağlar.

İklim Koşullarına Dayanıklı

Pergola Tente Sistemleri her türlü hava koşuluna uyumlu ve yüksek mukavemetli alüminyum yapısı ve farklılaşan bir çok özelliğiyle size farklı deneyimler sunuyor.

Paslanmaz

Tente sitemleri için özel olarak üretilen Inox sac, vida ve pimler paslanmaz özelliktedir.

Kış bahçesi sistemleri bağımlı veya bağımsız olarak 9 metre cephe ve 7 metre ileri açılım, ara dikme gerektirmeksizin 63m² alanı tek parça halinde kapatabilecek normda tasarlanmıştır.

Saatte 100 km/h hızla esen rüzgara mukavemet edebilen bu sistem, yağmura, güneşe aynı zamanda 20 cm kar kalınlığına karşı dayanıklı olarak tasarlanmıştır.

Kendinden taşıyıcılı ray profilleri 150x70 ölçülerinde olup tek modülde 7 metre açılım sağlamaktadır. Raylar yüksek taşıma kapasitesi hesaplanarak tasarlanmıştır.

Ön bağlantıda 80x80 veya 100x100 direkler ile desteklenmektedir. 160x ebadındaki ön kısım yağmur oluğu olarak tasarlanmıştır. Burada biriken su ölçüsündeki direklere dağılım yapıp direklerden gizli su tahliyesi sağlamaktadır.

Sistemde kullanılan alüminyum profillerin tamamı yüksek dereceli olarak imal edilmiştir. Elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır. Boyama sisteminde kullanılan elektrik akımı, alüminyum ile boya arasında kuvvetli bir taşıyıcı görevi üstlenir. Bu akım alüminyumun boya ile bütünleşmesini, boyanın uzun yıllar kalıcı olarak kullanılabilmesini sağlamaktadır. Ürünler 200°’de boyanmaktadır.

Sistemin hareketi; rayların içerisinde bulunan taşıyıcı arabalar ve triger kayışın birlikte hareketi ile sağlanmaktadır.6 tekerlekten oluşan taşıyıcı arabalar, triger kayışını çekici görevini üstlenmekte, triger kayışın içinde bulunan çelik telin sahip olduğu çekiş gücü ile birleşerek üstün bir gerilme sağlamaktadır.

Sistemde kullanılan fitil ve contalar tüm olumsuz hava şartlarında uygulama alanına su ve hava girişini engellemektedir. Fitiller kumaş ve raylarda, contalar ise taşıyıcı arabalarda bulunmaktadır.Bu detaylar sayesinde yağmura karşı koruma sağlanıp sızmalar % 100 önlenmekte, pergola sistemi uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Sistemde kullanılan tüm bağlantı vidaları, cıvatalar ve pimler yüksek kalite paslanmaz çeliktir.

Sistemde metre ağırlığı 1.500 gr olan, doygun et kalınlığına sahip alüminyum boru kullanılmaktadır. Motoru içerisinde muhafaza eden boru, Avrupa teknolojisi Somfy ve Becker akıllı motorların aparatlarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Burada motora çalışma komutu verdikten sonra boru harekete geçer, bu sayede sistemin hareketi sağlanmaktadır. Bu harekete yardımcı rulmanlar kullanılmaktadır. Rulmanların demir olması yük taşıma kapasitesini maksimum seviyeye çıkarmaktadır.

Sistemde yalıtım amaçlı galvaniz saclar kullanılmaktadır. Galvaniz saç 50x150 kutu profil ile pergola sisteminin şase kısmına bağlanır. Böylelikle arka gövde koruma altına alınıp, buradan uygulama alanına kir ,su vb atıkların girmesi engellenmiş olur.

Sistemde alüminyum dışında kullanılan tüm plastikler yüksek kalite malzemeden üretilmiş olup, sistemle tam uyumlu olarak tasarlanmıştır.

Artent, ürünlerinde Somfy ve Becker marka tente motorları kullanır. Somfy ve Becker motorlar Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmiş, dünya standartlarında geçerli kalite belgelerine sahiptir. Motorlar, tüm ürünlerimize entegre olabilecek uygunlukta olup, üretimini gerçekleştirdiğimiz sistemlerin tamamı uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir.

Akıllı motorlar ile pergola kolaylıkla ve pratik bir şekilde kumanda edilebilir. Motorların teknolojisi sayesinde bir engel algılandığında, üst tavan örtüsü tamamen gerildiğinde tente kendiliğinden yumuşakça kapanır. Böylelikle tentenin ve kumaşın uzun süre dayanıklılığını korur.

Birden fazla tente sisteminin kontrolü tek bir çoklu kumanda ile sağlanabilir. Böylece kullanımda pratik çözüm sunar.

Tüm hava koşullarına uygun sensörler ile rüzgârlı, yağmurlu ve güneşli havalarda tentenin otomatik olarak açılıp kapanması sağlanabilir.Motorların dayanıklılığı aşırı zorlu iklim koşullarına göre test edilmektedir. Somfy motoru, evinize doğru yola çıkmadan önce fabrikada kontrol edilerek uzun vadeli güvenilirliği garanti altına alınır. Motorlar, Somfy ekipmanlarının tümü gibi, güvenlik standartlarıyla doğal olarak uyumludur. Somfy, tente ve panjurlarınızı kaliteli bir şekilde elektrikli hale getiren çeşitli başka imalatçılarla birlikte çalışmaktadır. Bu ekipmanlar, paylaşılan ustalık bilgisi ve tecrübenin ürünü olarak size verimlilik ve güvenilirlik sunmaktadır. Panjur veya tentenizdeki “Powered by Somfy” etiketi, Somfy motoru ile çalıştırılan bir ekipman satın aldığınızı garanti etmektedir. Somfy motorları 5 yıl garantilidir.

 • Sessiz ve yumuşak çalışabilme özelliği
 • Montaj seti olmaksızın ayarlanabilen alt ve üst limit pozisyonları
 • Alıcı entegre edilerek kablosuz kontrol edilebilme özelliği
 • Durma anından gerçekleştirilen dinamik yükleme denetimi
 • Pergola tente uygulamalarında yüksek kapanma kuvveti değeri “(+)”
 • Kumanda üzerinden geçici limit bozup ayarlama özelliği
 • Kumandadan motor üzerinde istenilen yerde limit yapma özelliği
 • Kumandadan çoklu tente çalıştırma özelliği
 • Kumandadan ışıkları aç-kapa ve dimer yapma özelliği
 • My ‘’benim’’ favori konumuyla önceden programlanabilme özelliği.

Becker, ürettiği tente motorları, seksiyonel kapı motorları, perde motorları, panjur motorları ve endustriyel kapı motorları ile tam otomatik yapısıyla akıllı konfor, yüksek güvenlik ve enerji tasarrufuyla evinize değer kazandırmayı amaçlamaktadır. Tente motoru çeşitlerinden, elektronik limit switchli motorlar, mekanik limit switchli motorlar, alıcı entegreli elektronik limit switchli motorlar ve kullanımda konforu sağlayacak olan sensör kontrol üniteleri, sensör setleri, sensör sistemleri, kablolu kontrol üniteleri, kablosuz kontrol üniteleri ve aksesuarlar ile seçim yelpazesini genişletmektedir. Tente motoru, elektronik limit switchli motorlar, 63 mm çelik borulardan itibaren kullanım, L44/14 C PS(+) – L120/11 C PS(+) ürün özellikleri ve ayrıntılı bilgiler;

 • Sessiz ve yumuşak çalışabilme özelliği
 • Merkezi sistem rölesi olmaksızın paralel bağlanabilme özelliği
 • Motor üzerinde switchler ile kolay programlanabilme özelliği
 • Montaj seti olmaksızın ayarlanabilen alt ve üst limit pozisyonları
 • Alıcı entegre edilerek kablosuz kontrol edilebilme özelliği
 • Durma anından gerçekleştirilen dinamik yükleme denetimi
 • Kasetli tente uygulamalarında yüksek kapanma kuvveti değeri “(+)”
 • “C-Plug” çıkarılabilir güç kablosu ile basit montaj imkânı

Artent, mekanlarınızda görselliğe önem vermektedir. Uygulama yapılan pergola sistemlerinin en önemli tamamlayıcı detayı ortamın aydınlatmasıdır.

Pergola sistemlerinde çeşitli model ve renk seçenekleri ile aydınlatmada geniş bir yelpaze sunmaktayız. Zevkinize göre damla(yuvarlak) veya şerit (yatay) led seçenekleri, ortamın ambiyansına göre günışığı, sarı ve beyaz renk seçenekleri mevcuttur.

Geliştirilmiş dimmer sistemi ile ortama uygun ışık yoğunluğu kademeli olarak ayarlanabilmektedir. Led teknolojilerinin sağladığı enerji tasarrufu ile doğa dostu bir yaklaşım sergileyerek,çevreye olan sorumluluğunu da yerine getirmeyi hedeflemektedir.

Artent; Pergola Sisteminde Sioen marka mimari blockout kumaş kullanmaktadır. Sioen ;  5 yıl süre ile garantili, uluslararası geçerliliği olan tüm kalite belge ve sertifikalarına sahip ,yüksek kalitede üretilmiş PVC bloklardan oluşan bir membran çeşididir. Menşei Belçika olup, entegre tesisinde Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmektedir.Her türlü koşuluna dayanıklı olması , enerji tasarrufuna katkıda bulunarak doğa dostu olma özelliğini öne çıkarmaktadır.

Standart olarak krem, beyaz ve gri renklerde üretilen kumaş, doku açısından düz veya 3 boyutlu desenli olarak çeşitlenmektedir.

Blockout kumaş %100 su geçirmez özelliğe sahiptir. Kumaşın içerisinde bulunan film tabakası ısı izolasyonu açısından etkin koruma sağlamaktadır. Bu karartma filmi güneşin ultraviyole ışınlarını filtreleyerek uygulama alanında soğuk-sıcak hava dengesi sağlayıp yalıtıma katkıda bulunmaktadır.

-30° soğuk ve +70° sıcak hava aralığına dayanıklı olarak tasarlanmıştır. PVC esaslı blockout kumaşın m² ağırlığı 850 gram olup, parlak yüzeyli, laklı bir kumaştır.

En önemli özelliklerinden biri alev yürütmez olmasıdır. Böylece kumaşın yanma ihtimali ortadan tamamen kaldırılmıştır.

Su geçirmezlik özelliği, blockout kumaşın pergola sistemlerine kullanılmasının başlıca sebebidir. Kumaş, pergola sistemine fitil ve contalar yardımıyla monte edilip yüksek derecede izolasyon sağlamaktadır. Böylelikle su sızdırmazlığını üst seviyede tutar.

Blockout kumaşlar, uygulama alanının yazın serin, kışın sıcak kalmasına katkıda bulunur. Ayrıca ses yalıtımında katkısı vardır.

Mimari blockout kumaşlar maksimum derecede ısı, nem ve kir direnci sağlar. Sıkı dokumalı olması mukavemeti arttırıp yüksek atkı ve çözgü oranları ile kopmayı engeller.