Fotoselli "Otomatik" Kapı


Fotoselli kapılar özellikle girişi çıkışın yoğun olduğu otel,işyeri,alışveriş merkezi, hastane, cafe ve restaurant gibi mekanlarda hızlı açılıP kapanabilmesi sebebiyle tercih edilen otomatik kapı sistemleridir.

Dış ortam ile bağlantıyı engelleyerek, iç mekanın soğuk-sıcak hava dengesini korumaktadır.Ayrıca kapalı halde mekandaki hijyeni de muhafaza etmektedir.Sessiz çalışabilme özelliği ile kullanımda avantaj sağlayan fotoselli kapılar, canlı ve cansız tüm cisimlere duyarlıdır.

Özel tasarımı sayesinde estetik ve çağdaş çözümler sunmaktadır.Cam uygulaması sayesinde dış görüntüyü kapatmaz ve mekanların dışarı ile bağlantıda kalmasını sağlar.

Kullanım kolaylığı ve görsellik açısından, mekanlar için mükemmel çözümler sunar.İnce ve zarif tasarımı ile mekana şıklık katmakla birlikte, sınırsız renk seçenekleri ile mekanın konseptine uyum sağlamaktadır.

 • Fotoselli kapı, 2200 mm yükseklikte, 1000 mm + 1000 mm çift hareketli kanadı veya 1600 mm tek hareketli kanadı rahatlıkla ve istenilen yoğunlukta çalıştırabilmektedir.
 • Fotoselli kapı, normal konumda çalışırken bir sinyal aldığında kendiliğinden açılma ve belli bir süre sonra otomatik olarak kapanma esasına dayanarak çalışmaktadır.
 • Fotoselli kapı kanatları ve yan sabitlerde kullanılan alüminyum profiller, 2 mm et kalınlığındadır. Kanatları oluşturan profil sistemiyle, otomatik kapı kapalı konumda olduğu zaman plastik kapak ve fitillerle yüksek düzeyde sızdırmazlık sağlanmaktadır.
 • Sistemdeki tüm alüminyum profiller, elektrostatik toz boya ile boyanabilmektedir.
 • Fotoselli kapı kanatları 8 mm (4+4) kalınlığında çift katlı lamine emniyet camı takılmaya uygundur.
 • Fotoselli kapının üst mekanizma kısmına yerleştirilmiş olan hareketli kanatların üzerine bağlı özel elektromekanik aparatlar ile sessiz bir çalışma sağlanmaktadır.
 • Mekanizmanın tamamı ithaldir. Sistem CE Standartları belgesine sahiptir.
 • Fotoselli kapı mekanizması tek motorla her biri 100 kg. ağırlığındaki 2 adet kanadı veya 150 kg. ağırlığındaki tek kanadı rahatlıkla çalıştırabilecek nitelikte olup, 2 kanatta 3000 mm, tek kanatta ise 2000 mm kapı geçiş aralığı sağlayabilir. Mekanizmanın alüminyum gövdesi, taşıma kapasitesi 300 kg altında olmayacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Kanatları taşıyan araba sistemi iki tekerleklidir. Bu sayede çoklu tekerlerin yaratabileceği sıkışma önlenebilmektedir.
 • Fotoselli kapının en az 1 milyon kez açılış ve kapanışı firmamız tarafından test edilmiştir.
 • Fotoselli kapı yüksek giriş – çıkış sirkülasyonuna uygundur, gün içerisinde sürekli ve ard arda açılıp kapanabilmektedir.
 • Fotoselli kapı kanatları sessiz ve sarsıntısız çalışabilmekte, kanat hızı azami 500 mm/sn (çift kanatta 900 mm/sn) hıza ulaşabilmektedir.
 • Fotoselli kapı kapandığında kanatlar üzerine uygulanan baskı ile kanatlar tam olarak kapanıp sızdırmazlık sağlanmaktadır.
 • Fotoselli kapının radar görme alanı dışında kalan kişi ve cisimlere çarpmasını önleyecek bir emniyet fotosel sistemi bulunmaktadır. Bu sistem kapı arasında bir kişi veya cisim durması halinde kapının kapanmasını önler ve kapı tam olarak kapandığında ise devre dışı kalır.
 • Fotoselli kapı kapanırken son anda araya girmeye çalışacak kişileri emniyete almak için mekanizmanın kanatlar arasında sıkışmaya karşı elektronik emniyet sistemi vardır. Busistem kapılar kapanırken bir engele çarpması halinde elektronik olarak motoru ters yönde döndürerek kapının geri açılmasını sağlamaktadır.
 • Fotoselli kapıya gerektiğinde buton, anahtarlı kontak şalteri, dirsek kumandalı switch, yer kontak paspas, kart okuyucu veya şifre kod cihazı, Hijyenik el proxu, ilave edilerek istenildiği şekilde kumanda edilebilmektedir.
 • Fotoselli kapının elektronik sistemi kapalı bir kutu içinde korumalıdır. Motor ve mikroprosesörleri farklı markalardan toplama sistemler olarak uygulanmaz.
 • Fotoselli kapı, elektrik kesintilerinde manuel olarak rahat açılıp kapatılabilecek olup, elektrik gelmesi sonrası mekanizma otomatik olarak kendinden programlamalı olarak tasarlanmıştır.

Sistemde, Türkiye’de ve Avrupa’da sektöründe öncü Şişecam’a bağlı Trakya Cam Sanayii A.Ş.firması tarafından üretilen camlar kullanılmaktadır.

Camlar, uygulama yapılacak mekanın konseptine uygun farklı renklerde alternatifler sunmaktadır.

Camlar uluslararası standartlara uygun olarak üretilmekte olup, gerekli tüm kalite belgeleri ve sertifikaları mevcuttur.

Fotoselli Kapı Sistemlerimiz, belirtilen kullanıcı hataları haricinde 2 yıl süre ile garanti kapsamındadır.